• Podsumowanie akcji charytatywnej

• Drogie Dzieci, Rodzice oraz Przyjaciele naszego przedszkola!

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dziecii osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji .

07.03. przyjechali do przedszkola wolontariusze z Fundacji Kotomysz po odbiór karmyz podopiecznym- Zeusem.Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie sięw zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk.

• Rozstrzygnięcie konkursu

• 15.02.2023 r. w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny

„Bezpieczne ferie, bezpieczna zima”.

Konkurs adresowany był do dzieci wraz z Rodzicami uczęszczających do przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Koluszki.
            Głównym założeniem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych oraz rozwijanie kreatywności dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Udział w konkursie  wzięły wszystkie przedszkola znajdujące się na terenie gminy Koluszki. Złożono 14 prac. Jury uznało, iż wszystkie prace były wspaniałe, każda miała w sobie coś niepowtarzalnego. Dlatego wszystkim uczestnikom przyznano pierwsze miejsce.  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Firma „Jastrzębowski”

• Rekrutacja 2023/2024

• Dyrektor Przedszkola nr 1 informuje,

że  w dniach od 01 do 15 marca 2023 r. trwać będzie

rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2023 Burmistrza Koluszek

z dnia 24 stycznia 2023 r.

Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola wraz z załącznikami będzie można pobrać ze strony internetowej placówki:

przedszkole1koluszki.edupage.org

przedszkole1.koluszki.pl

Wypełniony, podpisany przez obojga rodziców wniosek wraz  z odpowiednimi załącznikami należy przynieść do przedszkola  (spięte, w koszulce) i pozostawić w specjalnie przygotowanym pudełku z napisem

Rekrutacja 2023-24"

Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola

wypełnieniają tylko Deklarację Kontynuacji Edukacji Przedszkolnej

(bez załączników).

Termin składania Deklaracji kontynuacji

od 13  do 24 lutego 2023r.

• :)

• Grupa „Jeżyki” wzięła udział w konkursie „Ile waży św. Mikołaj?”
            Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze.

Dzieci przygotowały skarbonki, które służyły do zbierania monet i zabrały je do domu. „Jeżyki” zbierały datki wśród rodziny, przyjaciół
            i znajomych. Chętne przedszkolaki przyniosły swoje skarbonki na zakończenie akcji do przedszkola.
            Wspólnie udało  się zebrać 485,50 zł. (6,7 kg. bilonu)

Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne
            i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji!

• DRODZY RODZICE!!

przypominamy, że do przedszkola mogą przychodzić TYLKO ZDROWE DZIECI. Dzieci, które mają jakiekolwiek objawy infekcji (katar, podwyższona temp, itp.) prosimy o pozostawienie w domu.

Dziecko zakatarzone lub kaszlące stwarza zagrożenie dla innych dzieci a jednocześnie samo bardzo się męczy podczas zajęć i zabaw.

• "Kolędujemy dla Alicji"

• „Najbogatszym jest ten kto ma wielkie serce”

W poniedziałkowe popołudnie 9 stycznia w Sali MOK w Koluszkach w wielkim geście na KONCERCIE CHARYTATYWNYM „Kolędujemy dla Alicji” spotkali się właśnie Ci, którzy mają wielkie serce. Nie mogło zabraknąć też i naszych przedszkolaków.

Reprezentujące nasze przedszkole grupy „Jeżyki” i „Sówki” mimo ogromnej tremy zaprezentowały się przepięknie. „Jeżyki” wykonały taniec elfów do piosenki Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You”. „Sówki” natomiast zaprezentowały montaż taneczno- muzyczny śnieżynek i aniołków. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w tak cudownym przedsięwzięciu :)

Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za ogromne wparcie tej szczytnej i pięknej akcji.

Dziękujemy za smakołyki przygotowane na kiermasz.

„Jeden niewiele może, a razem możemy dużo…”

• Plebiscyt Dziennika Łódzkiego

• Jest nam niezmiernie miło przekazać informacje ,że nasze Przedszkole zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie Dziennika Łódzkiego  na Przedszkole roku.

Ponad to nasza koleżanka JOANNA SZUSTAK została wybrana na Nauczyciela Przedszkola Roku.