• „PLANETA ZIEMIA- NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”

• 27.05.2022 r. w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkursu „Planeta Ziemia- najpiękniejsze zakątki  mojej miejscowości”.
            Konkurs adresowany był do dzieci wraz z Rodzicami uczęszczających do przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Koluszki. Zadaniem osób biorących udział
            w konkursie było zrobienie zdjęcia oraz wykonanie do niego eko-ramki.
            Głównym założeniem konkursu było kształtowanie emocjonalnego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron oraz uwrażliwienie na piękno krajobrazu naturalnego i kulturowego najbliższej okolicy a także kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i ich rodzin.

Udział w konkursie  wzięły wszystkie przedszkola znajdujące się na terenie gminy Koluszki. Złożono 21 prac. Jury uznało, iż wszystkie zdjęcia były wspaniałe a ramki niezwykle pomysłowe . Prace odznaczały się oryginalnością, każda miała w sobie coś innego i niepowtarzalnego. Dlatego wszystkim uczestnikom przyznano pierwsze miejsce.  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            Wydział Inwestycji i Rozwoju UM w Koluszkach

• Wycieczka "Sady Klemensa"

• W dniu 17.05.2022 r. wszystkie grupy z Przedszkola odwiedziły "Sady Klemensa" Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku w Podskarbicach Szlacheckich. To niezwykłe miejsce, gdzie można podziwiać różne oblicza natury. Podczas pobytu dzieci poznały wiele ciekawostek z życia różnych zwierząt, dowiedziały się również jak dbać i szanować przyrodę. Dzieci odwiedziły wszystkie ekologiczne i sprawnościowe ścieżki edukacyjne, wybawiły się na "gorących piaskach" , przechodziły tor przeszkód, strachowisko, brzozowy labirynt, strefę zdrowia oraz korzystały z dmuchańców. Brały także udział w warsztatach stolarskich.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii:)

• Projekt Lisowice

• W tym roku szkolnym Przegląd Piosenki Wiosna Radosna organizowany przez Przedszkole nr 2 w Koluszkach reprezentowała grupa IV- "Jeżyki" i Ola z grupy VI. Konkurs skierowany był do przedszkolaków z gminy Koluszki i odbył się pod hasłem piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej "KOLOROWE DZIECI"  Ola i Iga zaśpiewały piosenkę "Moja planeta", do której układ taneczny wykonały dzieci z grupy IV. Dodatkowo zatańczyły do piosenki "Dzieci świata" . Przedszkolaki biorące udział w konkursie zostały zaproszone do udziału w uroczystości otwarcia sezonu w Lisowicach "Projekt Lisowice". W dniu 30 kwietnia dzieci , pod kierunkiem p. Joanny Szustak i p. Sylwii Pawlowskiej- Żołek zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne szerszej publicznosci, były bardzo przejęte występem na dużej scenie. Nie zabrakło wzruszeń wśród dzieci i doroslych, a przedszkolaki za swój piękny występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ogromne gratulacje dla małych artystów!